14.03 infoseminar on veest

Märtsi infoseminar " Kui palju reostust Emajõgi ja Peipsi võiksid veel välja kannatada? Euroopa veedirektiiv ja Eesti kohustused" toimub 14.03 kell 17.30 Tartu Loodusmajas
Loe lisaks

Algatusrühm alustab infoseminaridega

Tartu linnaosaseltside algatusrühm alustab seoses Tartu lähedale kavandatava tselluloositehasega infoseminaride sarja. Esimene seminar toimub 15. jaanuaril kell 17 Tartu loodusmajas ja selle teema on "Tselluloositööstuse parim võimalik tehnoloogia ja keskkonnariskid". Esinevad Virve Sõber (TÜ, ökoloog) ja teised.

Esimene seminar keskendub tselluloositööstuse keskkonnaprobleemidele üldiselt. Kavandatava tehase eestvedajad on kinnitanud, et kasutusele võetakse kõige parem tehnika. Kokkusaamisel püüamegi täpsemalt lahata, mida termin "kõige parem tehnika" puidukeemias tähendab, millised on täpsemalt kasutusele võetavad puidu töötlemise protsessid, millised on nende protsesside keskkonnariskid ja kuidas neid maandatakse.


Järgnevatel seminaridel võetakse vaatluse alla Eesti puidutööstus ja metsaressurss, Euroopa veedirektiiv, Eesti kohustused ja Peipsi vesikond, hiljem ka õhureostus ja tehase loodav lisandväärtus ja muud majandusküsimused.


Infoseminarid on tasuta ja neile on oodatud kõik huvilisedTartu linnaosaseltside algatusrühm
kontakt Asko Tamme (56942387, tartu.algatusryhm@gmail.com

Loe lisaks

Общества микрорайонов Тарту создали инициативную группу в связи с планируемым целлюлозным заводом

17 ноября 2017 года обществами микрорайонов Тарту была создана инициативная группа в защиту чистого воздуха и воды в связи с планируемым вблизи Тарту целлюлозным заводом

Loe lisaks